Konferencia Talks 2019 – inovácie, networking a prelomové myšlienky už po šiestykrát v Bratislave
Ambíciou šiesteho ročníka Talks by HB Reavis v Bratislave je opäť rozšíriť hranice poznania. Čakajú vás štyria spíkri s inšpiratívnymi prednáškami, prehliadka technologických noviniek, neformálna diskusia aj networking. Tretí októbrový utorok v roku 2019 bude patriť témam spojeným s budúcnosťou stravovania, inteligentným kanceláriám, vplyvu pracoviska na výkon zamestnancov či budovaniu samoriadiacich tímov.
Konferencia Talks by HB Reavis spája inovátorov z rôznych sfér biznisu a podporuje nápady, ktoré už dnes prinášajú odpovede na otázky budúcnosti z najrôznejších oblastí. Pokrok a inovácie však vznikajú len v prostredí, v ktorom sa stretávajú kreatívni ľudia, technológie a biznis. Cieľom Talks je ukázať, ako sa to dá spojením fyzického priestoru a komunít dosiahnuť.
Tohtoročné Talks sa odohrajú v utorok 15. októbra v Zimnej jazdiarni na Bratislavskom hrade. V programe nájdete štyroch prestížnych hostí s prednáškami na témy pracoviska budúcnosti, vzťahu ľudí a priestoru, revolúcie v stravovaní či fungovania nehierarchicky riadených firiem.
Vstup na konferenciu je možný len s pozvánkou. Ak máte záujem zúčastniť sa, neváhajte nás kontaktovať. Tiež nás sledujte na Facebooku, zapojte sa do súťaže a možno lístky získate úplne zdarma.
Čo všetko priniesol posledný ročník, aké boli reakcie hostí a prečo sa zúčastniť aj tento rok, sa dočítate v samostatnom článku.
Prečítajte si viac o spíkroch, ktorí sa tento rok postavia na pódium v Zimnej jazdiarni:
Mark Post: Mäso zo skúmavky? Prečo nie.
Holandský farmakológ a vedec Mark Post sa preslávil výrobou prvého hovädzieho burgra vytvoreného z laboratórne kultivovaných živočíšnych buniek. Jeho cieľom je vytvorenie prelomovej metódy na výrobu skutočného mäsa bez toho, aby museli zomierať zvieratá.
V roku 2016 založil profesor Post spoločnosť Mosa Meat, ktorá má už v roku 2020 priniesť do regálov supermarketov prvé laboratórne „vypestované“ mäsové výrobky. Viac sa o jeho vízii a revolučnom výskume dozviete počas prednášky.
Markova prednáška odpovie aj na tieto otázky:
- prečo je súčasný stav v poľnohospodárstve neudržateľný,
- aký je súvis medzi jedením mäsa a bohatstvom obyvateľstva,
- prečo sa oplatí púšťať do projektov, ktoré sú na prvý pohľad nerealizovateľné,
- ako veda vyrieši produkciu mäsa v budúcnosti.
Lukáš Bakoš: Svet bez manažérov? Prečo nie.
Lukáš je od roku 2009 managing directorom spoločnosti Maxman Consultants, ktorá sa zameriava na vzdelávanie a rozvoj zamestnancov od manažmentu až po soft skills.
Špecializuje sa na rozvoj vrcholových manažérov, budovanie samoriadiacich tímov a pomoc firmám vytvárať prostredie s vysokou samostatnosťou, agilitou a autonómiou.
Lukáš bude hovoriť o efektívnych spôsoboch, ako sa posúvať neustále ďalej a z jeho prednášky sa dozviete aj to:
- či je možné riadiť firmu bez manažérov,
- akú zmenu myslenia manažérov aj zamestnancov takýto krok vyžaduje,
- ako dopadol pokus s tým, keď si ľudia vo firme sami nastavili platy,
- z ktorých princípov treba pri zmenách podobnej veľkosti vychádzať.
Peggie Rothe: Pracovný priestor ovplyvňujúci produktivitu? Prečo nie.
Spoločnosť Leesman disponuje najväčšou nezávislou databázou údajov o efektivite pracoviska na svete aj vďaka výskumu Dr. Peggie Rothe. Šéfka vývoja sa v spoločnosti zameriava na vplyv prostredia na výkon zamestnancov a pomáha firmám pochopiť prepojenie medzi ľuďmi a priestorom, v ktorom pracujú.
Vo svojej prednáške bude hovoriť o vlastných skúsenostiach, výskume a zaujímavých zisteniach, ktoré sa dajú aplikovať v bežnom živote.
Peggie vo svojom Talku vysvetlí:
- ktoré faktory vplývajú na spokojnosť zamestnancov,
- aký je vzťah pracovného prostredia a efektivity,
- v ktorých firmách rastie produktivita a prečo,
- prečo viac záleží na tom, ako pracovisko vychádza zamestnancom v ústrety z hľadiska ich potrieb než to, ako vyzerá.
Tomáš Meliško: Môže byť budova naozaj múdra? Prečo nie.
Expert na inteligentné budovy Tomáš Meliško je zodpovedný za technologickú a senzorickú platformu Symbiosy. Tá v reálnom čase zbiera a vyhodnocuje dáta o budove, spôsobe, akým v nej užívatelia fungujú, a pomáha im efektívne využívať priestor, v ktorom trávia väčšinu dňa.
Vo svojom talku Tomáš bude hovoriť aj tom:
- prečo sa ľudia 21. storočia označujú aj ako “indoor” generácia,
- aký veľký vplyv majú budovy na naše zdravie,
- ako súvisí pohodlie a komfort zamestnancov s ich produktivitou,
- ako Symbiosy pracuje s dátami a pomáha vytvárať pracovisko budúcnosti.
O Talks by HB Reavis
Konferencia Talks sa koná pravidelne v Bratislave, Londýne, Budapešti a Varšave a jej hosťami sú vždy medzinárodní myšlienkoví lídri a inovátori, ktorí sú zdrojom inšpirácie nielen v oblasti, kde sú expertmi. Súčasťou je vždy aj Innovation Fair – výstava najnovších technologických noviniek, ktoré možno čoskoro uvidíme v každodennom živote. Všetko prebieha v neformálnej atmosfére ako stvorenej na networking nad dobrým drinkom.
Všetky aktuálne novinky a detailné informácie o Talks by HB Reavis nájdete na webe Talks. Ak sa chcete eventu zúčastniť, napíšte nám. Tešíme sa na spoločné stretnutie!